Výměnná reklama:

sběr@tel • collector • sammler
on line noviny filatelistického portálu Japhila 
číslo 01/2003 • 4. března 2003 • Sběr@tel MK ČR 8422 / ISSN 1212-
9003

Nyní probíhá:
"MALÁ" AUKCE S UZÁVĚRKOU 10. 3. 2003
DESÍTKY POLOŽEK PŘIPRAVUJEME K PRůBĚŽNÉMU DOPLNĚNÍ

Připravuje se:
LETNÍ SPECIALIZOVANÁ AUKCE S UZÁVĚRKOU K 1. 6. 2003


AKTUÁLNĚ:


První společné známkové vydání ČR - USA?

V roce 2004 uplyne 100. výročí úmrtí slavného českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Jistě se shodneme, že toto výročí by bylo vhodné oslavit vydáním příležitostné známky. 
Vzhledem k tomu, že A. Dvořák má úzký vztah ke Spojeným státům (působil v New Yorku, zkomponoval svou "Novosvětskou"), snaží se skupina sběratelů českých známek z ČR a USA prosadit vydání první společné česko-americké známkové emise v roce 2004.
Československo vydalo první společnou emisi již v roce 1937 (spolu s Jugoslávií a Rumunskem), která měla symbolizovat připravenost všech třech států bránit se nacistickému ohrožení. Na tuto tradici navázala i Česká pošta, která od svého vzniku v roce 1993 vydala řadu společných emisí např. se Slovenskem, Německem, Chorvatskem, Švédskem atd.
Chcete i Vy podpořit tento projekt? Čím více lidí ho bude považovat za svůj, tím je větší šance, že česká a americká poštovní správa schválí vydání společné emise uctívající významné výročí českého velikána A. Dvořáka.
V případě Vašeho souhlasu s tímto projektem zašlete, prosíme, své stanovisko vlastnoručně napsané (stačí napsat např. "Podporuji vydání společné česko - americké emise oslavující 100. výročí úmrtí Antonína Dvořáka v roce 2004." či v anglickém jazyce "I support issuance of first Czech - USA joint stamp issue commemorating the 100th anniversary of Antonín Dvořák´s death in 2004."). Samozřejmě, do Vašeho sdělení uveďte Vaše jméno a adresu.
Svůj dopis České poště odešlete, prosíme, na adresu:
Česká pošta, s.p., odd. mezinárodních vztahů, Olšanská 9, 225 99 Praha, ČR.
Svůj dopis Americké poště odešlete, prosíme, na adresu:
Citizen´s Stamp Advisory Committee, c/o Stamp Development, U.S. Postal Service, 475 L´Enfante Plaza, SW, Room 5670, Washington, DC 20260-2437, USA.
V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na Lubora Kunce lubor.kunc@seznam.cz 
Předem Vám děkujeme za Vaší podporu! Lubor Kunc


Noví vystavovatelé na letošním Sběrateli
Na mezinárodním veletrhu Sběratel, který se letos koná na pražském Výstavišti v Holešovicích od 12. do 14. září, přivítají pořadatelé řadu nových vystavovatelů. Již teď je například známo, že se na veletrhu poprvé představí poštovní správy Finska, Dánska, Norska, Faerských ostrovů, Islandu, Grónska a Alandských ostrovů. V jednání jsou také pošty Švýcarska a Holandska a dalších zemí. Na Sběratele se vrací poštovní správa KLDR, a samozřejmě již tradiční vystavovatelé jako jsou poštovní správa OSN, australská či irská pošta atd.
„Vypadá to“, říká Jindřich Jirásek z pořádající agentury Progres Partners Advertising, „že letošní veletrh překoná pokud jde o počet vystavovatelů všechny dosavadní ročníky. A to teprve budeme koncem března rozesílat přihlášky k účasti. Na druhou stranu však musím přiznat, že se letos veletrhu neúčastní německá pošta, která vyměnila Prahu za filatelistickou akci v Maďarsku. 
Věřím, že veletrh si už vybral smůlu, která jej provázela poslední tři roky a proběhne v klidné a nerušené atmosféře. Vloni se konal měsíc po záplavách, předloni pouhý týden po 11. září v New Yorku a před třemi lety se jen tak tak minul s pouličními nepokoji při zasedání Mezinárodního měnového fondu“
Podrobné informace o šestém ročníku Sběratele (i v angličtině a němčině) včetně závěrečných zpráv z minulých let lze nalézt na webové stránce www.ppa.cz/cz/sberatel  Emailová adresa pořadatele veletrhu Sběratel je sberatel@ppa.cz  Problematice přítisků je nově věnován i nový diskusní příspěvek doc. Špačka v rubrice
DISKUSE -
BLOK 2:   „ČERNOTISKY, PŘÍLEŽITOSTNÉ TISKY, VÝSADNÍ TISKY"

 


Japhila pořádá 4 x ročně:
Specializované aukce filatelie
a poštovní historie z území
Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

 

Jarní aukce byla ukončena k 1. březnu 2003, připravujeme aukci letní k 1. červnu 2003
Jedna z nejhezčích položek této aukce:

 

Z obsahu filatelistického portálu:

AKTUÁLNĚ AUKCE PO CELÉM SVĚTÉ V MĚSÍCI BŘEZNU

AKTUÁLNĚ FILATELISTICKÉ VÝSTAVY PO CELÉM SVĚTĚ

FILATELISTICKÝ SLOVNÍČEK

FILATELISTICKÁ DISKUSE

BIBLIOGRAFIE PERIODICKÉ FILATELISTICKÉ LITERATURY
Z ČESKÉHO ÚZEMÍ OD ROKU 1863-2003

ODKAZY NA STOVKY JINÝCH WEBOVSKÝCH FILATELISTICKÝCH STRAN

JAPHILA HOSTING - ZDARMA

KOUPÍM • PRODÁM • OSTATNÍ • NEFILATELISTICKÉ INZERÁTY
V ČEŠTINĚ, ANGLIČTINĚ, NĚMČINĚ

a mnoho jiného v průměrném rozsahu 150 MB dat

JAPHILA HOSTING - ZDARMA PRO ROZVOJ FILATELISTICKÉHO INTERNETU:
• 
RNDr. PETR GEBAUER
POLNÍ POŠTY NA ÚZEMÍ ČESKA

KAREL ČERNÝ
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?

Doc., Ing. JAROSLAV ŠPAČEK, CSc.
PROBLEMATIKA PŘÍTISKů NA ČESKÝCH DOPISNICÍCH
 

Partnerské aukce:
18. písemná aukce celin a poštovní historie
Aukce VATERA

ZAJÍMAVÉ ODKAZY NA ČESKÉ WEBY, NEBO WEBY O ČESKÉ FILATELII
Nejste tam? A víme o Vás? Napište nám
NOVINKY:
MONTENEGRO - ČERNÁ HORA
OLYMPSPORT
POHLEDNICE ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIONÁŘů

SVAZ ČESKÝCH FILATELISTů, PRAHA

CHCETE DOSTÁVAT TYTO ELEKTRONICKÉ NOVINY PRAVIDELNĚ?
Přihlašte si je k odběru zde

Nebo je naopak nechcete? Odhlašte je zde: Věc: Odhlašuji

Noviny filatelistického on line magazínu http://www.japhila.cz/ vycházejícího od 17. 5. 1999 pod názvem „Japhila on-line magazín” • Vydavatel a šéfredaktor: Břetislav Janík, Praha (AIJP) ve Vydavatelství a nakladatelství Ing. Břetislav Janík, Praha ve spolupráci s (abecedně): Ing. Vladimir Cermak, Mnichov, Německo (AIJP), vce@gmx.de • Mr. Henry Hahn, Fairfax, VA, USA, hhahn25@ntmail.net • Mr. Otto Hornung, Londýn, Velká Británie (AIJP), • Ladislav Kertesz, Dunajská Streda, Slovensko, KerteszL@yahoo.com  • Anton Kulhánek, Bratislava, Slovensko, zberatel@nextra.sk • Ing. Ján Paľovský, Praha, slovfila@vol.cz • Ing. Pavel Pittermann, Praha (AIEP, AIJP), pavel.pittermann@sujb.cz • sber@tel - II. ročník - 2003 • Pouze písemná adresa: Japhila, Rezlerova 289, 109 00 Praha 10 • Aukční položky v partnerské prodejně Slovfila, Ovenecká 28, 170 00 Praha 7 • Příjem inzerce zdarma: janik@japhila.cz, janik@japhila.com nebo poštou na výše uvedenou adresu • Registrace Japhila on line magazínu: ISSN 1211-8945 • Registrace novin Sběr@tel: Ministerstvo kultury ČR: 8422 • ISSN 1212-9003 • © Břetislav Janík - Japhila, Praha 2000-2003 

Reklama:
 

 


Japhila
on line magazín
ISSN 1212-8945

http://www.japhila.cz/

janik@japhila.com