sběr@tel • collector • sammler
on line noviny filatelistického portálu Japhila
číslo 02/2003 • 17. března 2003 • Sběr@tel MK ČR 8422 / ISSN 1212-
9003

Nyní probíhá:
"MALÁ" AUKCE S UZÁVĚRKOU 20. 5. 2003
a následně každých 10 dní
DOPLNĚNO A DESÍTKY DALŠÍCH POLOŽEK PRůBĚŽNĚ DOPLŇUJEME
Připravuje se:
LETNÍ SPECIALIZOVANÁ AUKCE KE DNI 1. 6. 2003


AKTUÁLNĚ:

Společná emise ČR - USA, vyjádření SČF

K internetové žádosti skupiny českých filatelistů o podporu společného vydání poštovní známky České republiky a USA k výročí skladatele Antonína Dvořáka v roce 2004, sděluje:
Iniciativní návrh na vydání společné známky Antonín Dvořák představil pan Jaroslav J. Verner předsedovi SČF L. Brendlovi v Bratislavě v červenci 2002 při výstavě SLOVENSKO 2002. Ihned poté požádal předseda L. Brendl dopisem náměstka GŘ ČP ing. M. Špačka o podporu návrhu a o informování ředitele americké USPS (United States Postal Service). Dodnes prý odpověď z USA nedostal. Přes tento záměr projednala emisní komise MDS ČR dne 6.12.2002 a známka Antonín Dvořák vyjde 5.5.2004 spolu se známkami B. Smetana a L. Janáček, i když by USA nesouhlasily. Úsilí je nutno vynakládat směrem k USPS a současně o tom informovat ing. Špačka.
J. Maleček, tajemník SČF  

Další informace k této problematice:
První společné známkové vydání ČR - USA?


BRITSKÁ GUYANA

Pamatujete si na světovou výstavu PRAGA 1978? Pamatujete si, jak tisíce lidí obdivovaly jednu z nejdražších známek světa - Britskou Guayanu? Do Prahy ji tehdy osobně přivezl jeden z amerických investorů pan Irwin Weinberg, sám nefilatelista. Při jedné z procházek po výstavišti jsem jej oslovil a požádal o nakreslení jeho pokladu. Po krátkém zaváhání to zkusil, přidal datum našeho setkání a jeho manželka jeho umělecké možnosti omluvila: "Promiňte, manžel není malíř". Bohatý nemalíř svoji známku již dávno prodal a nyní mně napadá, že asi filatelisté neví kde se nachází? Nebo to někdo ví? Psalo se o tom? Napište prosím, máte-li informace. Rádi to na Japhile zveřejníme.


MILOŠ ONDRÁČEK, grafik a rytec
Víte, že Miloš Ondráček ryl i americké známky? Více o něm a jeho tvorbě na Japhile.
Klikněte na nadpis nebo obrázek):


ZA 1/2 ROKU 100.000

... samozřejmě, že individuálních návštěvníků. Dozvěděli jsme se to z webovské služby:

"Vase pocitadlo dosahlo stavu: 350000.
Stalo se tak dne 15.03.03 v 20:57:18
Tento pristup prisel z pocitace ppp3.hb.worldonline.cz (212.11.100.67).
Gratulujeme"

Dodejme, že podle internetové adresy je 350.000 návštěvník odněkud z havlíčkobrodska. 
Aktuální rekapitulace k 17. 3. 2003: Jedinečných IP přístupů - tedy jedinečných přístupů z odlišných počítačů eviduje nezávislý auditor Japhila magazínu 60301. Jinými slovy to znamená, že každý ze 60301 čtenářů se za téměř 4 roky průměrně 5,82x podíval na Japhilu. Někdo třeba jen jednou, jiný za ty 4 roky třeba 20 krát, možná ... vícekrát. Japhila udržuje svůj obsah průměrně kolem 160-180 MB dat, v minulosti dokonce i 250 MB dat, v době, kdy provozovala vedle filatelistické i pohlednicovou aukci. Pamatujete na dnes již neexistující adresu www.japhilatrade.cz  Poslední návštěvník na straně Japhilatrade se zastavil na čísle 104589. A jak audit probíhá? Nezávislý internetový audit služby "Navrcholu" počítá přístup každého individuálního počítače pouze 1x za 24 hodin. I kdybyste byli tedy na Japhile 10x denně do auditovaných přístupů se započítáte pouze jedenkrát za kalendářní den z jednoho unikátního - konkrétního počítače.

Děkuji a jeste trochu starší rekapitulace:
• 10. ledna 2003 - dosáhla Japhila on line magazín 300.000 individuálních přístupů čtenářů a návštěvníků. Stalo se tak podle protokolu:  Vase pocitadlo dosahlo stavu: 300000. • Stalo se tak  dne 10.01.03 v 08:22:58 •  Tento pristup prisel z pocitace 213-156-50-135.fastres.net (213.156.50.135).
Zjistili jsme, že návštěvník podle IP adresy pochází z Itálie, jeho jméno samozřejmě neznáme. 
• Ke statistice dodejme: 250.000 návštěvník Japhila e-zine navštívil 13.9.2002, celkově navštívilo Japhila e-zine 55.000 individuálních "čtenářů" a opakovaně ji průměrně navštívili za 3 a půl roku každý z nich 5,5 x. Filatelistická Japhila je v oblasti zábavy (kam se počítají bohužel i hojně navštěvované seznamky, včetně těch erotických,  s gigantickou návštěvností) v Česku na 44. místě co do počtu návštěvnosti. To je slušné umístění, uvážíme-li, že filatelie je v dnešní době spíše okrajový koníček nemnoha jednotlivců a spíše dříve narozených. Rád bych poděkoval všem, kdo se na tomto krásném čísle podíleli a slibuji, že i když Japhila je pro mně jenom drahým koníčkem (co do stráveného času i nulového nebo dokonce záporného finančního efektu), nepřestanu ji pro Vás a s Vámi den co den doplňovat a přinášet i nadále. Nejraději ale mám moment, kdy přidávám články a materiály od Vás, čtenářů a psavců, kterých žádný časopis nemá dostatek, a kteří spoluvytvářejí pestrost magazínu.
JEŠTĚ JEDNOU - DĚKUJI !!!   Břetislav Janík, vydavatel Japhila e-zinu 


SLOVENSKÝ ZBERATEL

Pamatujete se, že Japhila před lety přetiskovala některé články ze slovenského Zberatela? Ráda by v tom pokračovala, proto jednáme s naším členem redakční rady panem Antonem Kulhánkem, který je vydavatelem slovenské obdoby české Filatelie. Napište nám - zda si přejete přetiskování článků ze Zberatela a co by Vás nejvíce zajímalo.


DISKUSE NA "JAPHILE"

Čas od času se najde někdo, kdo posune diskusi na internetovém portálu dále. Poměrně často píše své příspěvky brněnský doc. Špaček, hlavně však o celinách, kterým "propadl". Rádi bychom zali Vaše názory na tuto otevřenou rubriku. I když její prostor je otevřen jakémukoliv názoru, většinou se zde jenom laje a spílá. Málokdo napíše kladný materiál a to vzdor tomu, že rubrika je v podstatě anonymní. Dohledat skutečného odesílatele na internetu je velmi složité a to dokonce tak, že to není ani naším cílem. Přesto bychom přivítali Váš zájem a častější příspěvky. Nechceme psát pseudo příspěvky, abychom Vás probudili k reakcím. Pište Vy, prosím.


CO TO JE?  POŠLETE MI TO RAZÍTKO...

Takové maily dostávám poměrně často. Odpověď je jednoduchá. V roce 2000 vydala Česká pošta s.p. dopisnici s přítiskem typu A - viz katalog Špaček - Japhila hosting: http://www.japhila.cz/filatelie/spacek/uvod.htm  

PA60 Česká pošta / Japhila - internet pro filatelisty, CDV52,N 12000  

Tento korespondenční lístek - dopisnice s přítiskem měla mít k ročnímu výročí Japhila magazínu i příležitostné razítko používané na poště Praha 1 v Jindřišské ulici. Navrhl jej slovenský rytec a grafik Martin Činovský, stejně jako dopisnici. Bohužel razítko nebylo povoleno kvůli předpisům pošty, která neumožňuje, aby na poštovním razítku byla konkrétní adresa. V tomto případě to byla internetová adresa www.japhila.cz, která na návrhu jinak zdařilého razítka je jistě nejen právem -  vždyť to razítko je "právě o tom". 
A ještě poznámka: Dopisnice byla mimo jiné v prodeji v prodejně Slovfila v Karlíně. Drtivá část nákladu, který odebral ing. Palovský byl utopen v srpnových povodních. Několik desítek dopisnic bylo použito Slovfilou při sdělování nové adresy svým klientům. Tyto použité dopisnice by vydavatel Japhila ezinu rád od Vás vykoupil. Nabídněte prosím. B. J.


JIŽ 4 ROKY PŘINÁŠÍME ZDARMA ŘÁDKOVOU INZERCI

... a to hned minimálně ve třech jazycích. Pokud chcete poslat řádkový inzerát, navštivte naši stránku a inzerci jednoduše vložte do mailu: http://www.japhila.cz/filatelie/inzerce/inzerce1.htm A na závěr jeden TIP. Japhila není programována pro tisk stránek. Jednoduchý trik jak si vytisknout inzerci přitom zní: při zadání tisku zvolte papír naležato, místo standardně předvoleného "navýšku". Potom nedojde k nepříjemnému ořezu textu vpravo.   :))

 


Japhila pořádá specializovanou aukci 4 x ročně:
Specializované aukce filatelie
a poštovní historie z území
Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

 

V takzvané malé Japhila aukci, která má uzávěrku každých 10 dní, jsou zajímavé položky a kromě toho, nově zařazované československé a české známky, některé neprodané tituly ze specializované aukce, nově grafické listy se známkovými motivy, několik desítek titulů filatelistické literatury... Položky přidáváme průběžně. Navštivte nás, naše aukce jsou průběžné, každých 10 dní.

Z obsahu filatelistického portálu:

AKTUÁLNĚ AUKCE PO CELÉM SVĚTÉ

AKTUÁLNĚ FILATELISTICKÉ VÝSTAVY PO CELÉM SVĚTĚ

FILATELISTICKÝ SLOVNÍČEK

FILATELISTICKÁ DISKUSE

BIBLIOGRAFIE PERIODICKÉ FILATELISTICKÉ LITERATURY
Z ČESKÉHO ÚZEMÍ OD ROKU 1863-2003

ODKAZY NA STOVKY JINÝCH WEBOVSKÝCH FILATELISTICKÝCH STRAN

JAPHILA HOSTING - ZDARMA

KOUPÍM • PRODÁM • OSTATNÍ • NEFILATELISTICKÉ INZERÁTY
V ČEŠTINĚ, ANGLIČTINĚ, NĚMČINĚ

a mnoho jiného v průměrném rozsahu 150 MB dat

JAPHILA HOSTING - ZDARMA PRO ROZVOJ FILATELISTICKÉHO INTERNETU:
• 
RNDr. PETR GEBAUER
POLNÍ POŠTY NA ÚZEMÍ ČESKA

KAREL ČERNÝ
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?

Doc., Ing. JAROSLAV ŠPAČEK, CSc.
PROBLEMATIKA PŘÍTISKů NA ČESKÝCH DOPISNICÍCH
 

NECHCETE UTRÁCET NEBO NEUMÍTE UDĚLAT FILATELISTICKÝ WEB?
Spojte se s námi, Váš zajímavý námět může být ZDARMA na internetu prostřednictvím Japhila hostingu. Na rozsahu nezáleží, máte-li ostatním co sdělit.

 

 

SVAZ ČESKÝCH FILATELISTů, PRAHA

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY NA ČESKÉ WEBY, NEBO WEBY O ČESKÉ FILATELII
Nejste tam? A víme o Vás? Napište nám, rádi se o informaci podělíme.
NOVINKA:
Navštivte stránku sběratele známek České republiky. Najdete zde aktuální ceny známek dle posledního vydání katalogů POFIS, PĚNKAVA a MERKUR, dále rubriky PRODEJ, KOUPĚ, VÝMĚNA, také kompletní seznam deskových vad pro specialisty, rozlišení desek A, PL a ZST s vyobrazeními atd. www.sadsoft.webzdarma.cz

VELMI DOBROU A INFORMAČNĚ ROZSÁHLOU SE STALA INTERNETOVÁ STRANA LUBORA KUNCE

 

 

CHCETE NĚCO SDĚLIT FILATELISTICKÉ ČTENÁŘSKÉ OBCI? Využijte tyto elektronické noviny, které jsou zde pro Vás bezplatně, stejně jako mezinárodní internetový portál JAPHILA.

CHCETE DOSTÁVAT TYTO ELEKTRONICKÉ NOVINY PRAVIDELNĚ?
Přihlašte si je k odběru zde

Nebo je naopak nechcete? Odhlašte je zde: Věc: Odhlašuji

 

Noviny filatelistického on line magazínu http://www.japhila.cz/ vycházejícího od 17. 5. 1999 pod názvem „Japhila on-line magazín” • Vydavatel a šéfredaktor: Břetislav Janík, Praha (AIJP) ve Vydavatelství a nakladatelství Ing. Břetislav Janík, Praha ve spolupráci s (abecedně): Ing. Vladimir Cermak, Mnichov, Německo (AIJP), vce@gmx.de • Mr. Henry Hahn, Fairfax, VA, USA, hhahn25@ntmail.net • Mr. Otto Hornung, Londýn, Velká Británie (AIJP), • Ladislav Kertesz, Dunajská Streda, Slovensko, KerteszL@yahoo.com  • Anton Kulhánek, Bratislava, Slovensko, zberatel@nextra.sk • Ing. Ján Paľovský, Praha, slovfila@vol.cz • Ing. Pavel Pittermann, Praha (AIEP, AIJP), pavel.pittermann@sujb.cz • sber@tel - II. ročník - 2003 • Pouze písemná adresa: Japhila, Rezlerova 289, 109 00 Praha 10 • Aukční položky v partnerské prodejně Slovfila, Ovenecká 28, 170 00 Praha 7 • Příjem inzerce zdarma: janik@japhila.cz, janik@japhila.com nebo poštou na výše uvedenou adresu • Registrace Japhila on line magazínu: ISSN 1211-8945 • Registrace novin Sběr@tel: Ministerstvo kultury ČR: 8422 • ISSN 1212-9003 • © Břetislav Janík - Japhila, Praha 2000-2003 

Reklama:
 

 


Japhila
on line magazín
ISSN 1212-8945

http://www.japhila.cz/

janik@japhila.com