English version

 

German version

       

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


Sběratel: uzávěrka pro vystavovatele
už 31.
května! (2/2)

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

Svaz českých filatelistů  


  Přestože se veletrh Sběratel koná až v září, museli organizátoři stanovit uzávěrku již koncem května. Je to z jednoho prostého důvodu: letos mají vystavovatelé o akci velký zájem a výstavní hala není nafukovací. Takže kdo dřív přijde, dřív mele…v tomto případě má naději na relativně výhodnější umístění. Samozřejmě velkým vystavovatelům, kteří se veletrhu pravidelně účastní, a ještě neposlali vyplněnou přihlášku, organizátoři chtějí rezervovat plus mínus stejnou pozici jako při minulém ročníku. Takže neváhejte a posílejte přihlášky.

Německá pošta opět na veletrhu

   Třetím rokem se Sběratele účastní Německá pošta. Přestože se proslýchalo, že letos dá přednost jiné akci ve střední Evropě, rozhodla se nakonec pro osvědčený veletržní projekt v Praze. O to radostněji zástupce Německé pošty na Sběrateli přivítáme. Pro letošní veletrh pošta připravuje nejen speciální nabídku německých známkových novinek, ale také příležitostnou obálku ke Sběrateli. SRN se tak stala třicátou zemí, která bude oficiálně zastoupena na letošním veletrhu poštovní správou.

Premiéra České mincovny

    Poprvé se letos na veletrhu představí veřejnosti Česká mincovna, která vznikla v roce 1993 po rozpadu československé federace. Tehdy během šesti měsíců byla postavena moderní mincovna jako výhradní dodavatel mincí pro potřeby České národní banky. Mincovna razí také stříbrné a zlaté pamětní mince a zakázkové ražby. Česká mincovna se tak zařadila mezi ostatní významné mincovny, které se Sběratele zúčastňují již několik let.

Opět minerály ze Zambie

   Již po páté se do Prahy chystá paní Namakau Kaingu a její firma Chukwuemeka ze Zambie. Návštěvníci veletrhu pravidelně obdivují na jejím stánku nejen minerály a vzácné kameny (především malachit) z této země, ale také rukodělné výrobky. Kaingu vlastní dva malé doly na ametysty a akvamaríny, je předsedkyní Asociace zambijských žen v hornictví a poradkyní generálního tajemníka OSN.

Barrell a Barefoot znovu v Praze

   Dva významní filatelističtí dealeři z Anglie – John Barefoot a William Barrell se vrací opět na Sběratele. Veletrh si zkusili již v roce 1999 a velmi se jim líbil. Pak dávali přednost londýnskému Stampexu, ale letos se do Prahy opět vrací. Stampex začíná až tři dny po Sběrateli, takže v pohodě využijí obě akce.

Wim van der Bilj: Do Prahy vždycky!

    Jeden z největších obchodníků se známkami v Holandsku, firma Postzegels Wim van der Bijl z Utrechtu, bude na veletrhu Sběratel již potřetí za sebou. Přestože bude také ihned po skončení veletrhu pospíchat do Londýna na Stampex, Sběratele si nenechá ujít. Ví, že při překračování hranic do České republiky i s ohromným počtem zásobníků nabitých filatelistickým materiálem nemá žádné problémy, a navíc v Praze a na veletrhu nachází velmi přátelskou atmosféru.

Dr. JINDŘICH JIRÁSEK

 

      

PROFILY:

Filip de Ferrari

JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý, Česko
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ  
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 05.01.2004
ISSN 1211-8945
© 1999-2004 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA