English version

 

German version

       

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
E-ZINE CONCERNING PHILATELY AND OTHER COLLECTING INTERESTS ...
http://www.japhila.cz/


JAPHILA E-ZINE: 400.000 NÁVŠTĚVNÍKů :))

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

 

Svaz českých filatelistů  

   1. června 2004 - po necelých 5 měsících dosáhlo počitadlo na dalších 100.000 přístupů. Jsem Vám velmi vděčen, že opakovaně Japhilu navštěvujete a dáváte tím najevo, že zde nacházíte informace na opakovanou návštěvu. Není to jistě jediné číslo či údaj, který má stoprocentní kvalitu, ale je to měřítko možná ... obliby, možná obsahové pestrosti a možná místo, odkud se dostanete "nejdále".

  Slyšel jsem názor, že portál - jako informační návštěvní místo - rozcestník - nemá však tu správnou kvalitu, jakou může nabídnout jednostranná odborná filatelistická stránka.

  Jistě jde vždy o úhel pohledu a buduje-li například náš přítel, Němec Gerhard Batz své stránky o českých a slovenských autorech a rytcích československých poštovních známek, je to ryze účelová strana, kterou jeho návštěvníci dozajisté milují, ale pokud zrovna nesbírají umělecké náměty, neslibuje jejich návštěva nic více a nic méně, než že zase někdy za nějakou dobu tuto stránku shlédnou. O to, to má Gerhard Batz se sledovaností těžší. I když klobouk dolů - svých 100.000 návštěvníků již dávno překonal a to nemá žádná další webová strana o české filatelii !!!

  Já jsem od začátku toužil udělat z Japhily místo dostaveníček. Jen tolik odbornosti, aby se "našel" na jejích stránkách každý a každý z ní mohl pokračovat jinam. Ale aby právě věděl, že z Japhily se tam dostane a proto nemusí ukládat "bookmarky do oblíbených", ale stačí vědět ... Japhila. Konec konců velice specializovaná odborná stránka by byl trochu problém - pokud by byla tak odborná, pak by autor musel přístup kódovat nebo zpoplatnit. Informace zdarma však je moje filosofie a nemám v úmyslu heslem zpřístupnit byť jen část Japhily pro omezený počet "ochotně platících" návštěvníků. Při hovorech s mnohými tvůrci stránek (které vedu stále a opakovaně, je to moje oblíbená parketa) převažují názory, jichž se drží mnohý tvůrce. Odkazů jinam (na konkurenci) jenom poskrovnu, škoda, že být vůbec musejí. Jen aby z mé strany byla ta vysněná "konečná", aby se na ní návštěvník co nejdéle zdržel a pokud možno po její návštěvě již jen s blaženým výrazem vypnul počítač. Ale ponechme jiné tvůrce svým stránkám, nakonec každá stránka o filatelii je dobrá a vynikající, protože propaguje náš KONÍČEK, naše HOBBY. 

  Moje filosofie je od 17. května 1999 jiná. A zdá se, má úspěch a své opodstatnění. Já Vám všem moc děkuji a slibuji, že stejně tak, jako si Vašich návštěv vážím, stejně tak budu i nadále přistupovat k náplni Japhily, jejímu obsahu, dennímu doplňování a vylepšování.

DĚKUJI VÁM VŠEM !!!

A předcházející sdělení:
10. ledna 2004 - dosáhla Japhila on line magazín 300.000 individuálních přístupů čtenářů a návštěvníků. Stalo se tak podle protokolu:
 Vase pocitadlo dosahlo stavu: 300000.
 Stalo se tak  dne 10.01.03 v 08:22:58 
 Tento pristup prisel z pocitace 213-156-50-135.fastres.net
 (213.156.50.135).

Zjistili jsme, že návštěvník podle IP adresy pochází z Itálie, jeho jméno samozřejmě neznáme. Ke statistice dodejme: 250.000 návštěvník Japhila e-zine navštívil 13.9.2002, celkově navštívilo Japhila e-zine 55.000 individuálních "čtenářů" a opakovaně ji průměrně navštívili za 3 a půl roku každý z nich 5,5 x. Filatelistická Japhila je v oblasti zábavy (kam se počítá bohužel i erotika a seznamky s gigantickou návštěvností) v Česku na 44. místě co do počtu návštěvnosti. To je slušné umístění, uvážíme-li, že filatelie je v dnešní době spíše okrajový koníček nemnoha jednotlivců a spíše dříve narozených. Rád bych poděkoval všem, kdo se na tomto krásném čísle podíleli a slibuji, že i když Japhila je pro mně jenom drahým koníčkem (co do stráveného času i nulového nebo dokonce záporného finančního efektu), nepřestanu ji pro Vás a s Vámi den co den doplňovat a přinášet i nadále. Nejraději ale mám moment, kdy přidávám články a materiály od Vás, čtenářů a psavců, kterých žádný časopis nemá dostatek a kteří spoluvytvářejí pestrost magazínu.
JEŠTĚ JEDNOU - DĚKUJI !!! Břetislav Janík, vydavatel Japhila e-zinu

BŘETISLAV JANÍK

 

 

PROFILY:

Filip de Ferrari

JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý, Česko
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ  
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 22.08.2004
ISSN 1211-8945
© 1999-2004 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA