English version

 

German version

              

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


SVĚTOVÉ FILATELISTICKÉ UNIKÁTY

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

 

Svaz českých filatelistů  


  Světové filatelistické uníkáty

Ludvík Pytlíček, držitel šestnácti zlatých medailí ze světových filatelistických výstav, představí na letošním veletrhu Sběratel rarity, které vlastní ve své světové sbírce Německa, Rakouska, Belgie a dalších evropských států. Na osmi výstavních panelech budou vystaveny světové rarity a unikáty ze sbírek barona dr.Riegra, Alfreda F. Lichtensteina, továrníka Ladislava Bednáře a dalších význačných sběratelů a prominentů. Mezi vystavenými unikáty budou například: Thurn Taxis 1/3 Sgr. zelená – čtyřblok (Michl 27) a Prusko 4 Pf. šestipáska, dopis (Michl 9a)

Filatelie Klim

Poprvé se veletrhu účastní jedna z nejznámějších filatelistických firem – Filatelie Klim z Brna. Firma provozuje dva obchody v moravské metropoli a je známa především svými aukcemi. Pětkrát ročně pořádá aukce poštovních známek a dvakrát ročně aukce papírových platidel. Ve své obchodní činnosti nabízí nejen filatelistický a notafilní materiál, ale také medaile, řády a mince. Klim vydává známý časopis Merkur revue a řadu odborných publikací pro sběratele.

Veletržní obálka Německé pošty

K letošnímu Sběrateli vydává Německá pošta veletržní obálku, která bude na jejím stánku samozřejmě v prodeji.

Klub sběratelů kuriozit

Klub sběratelů kuriozit se veletrhu účastní od prvního ročníku. Kromě informačního stánku letos připravil pro návštěvníky ukázky z pozoruhodných sbírek svých členů 12.9. (sportovní odznaky a suvenýry, staré rybářské náčiní, kuchyňské mlýnky, laky na nehty, náprstky, poznávací značky aut USA a výstražné cedule Evropy), den pivních suvenýrů 13.9. (etikety, tácky, plechovky, korbele, sklenice, staré lahve) a 14.9. sbírky Aviation Fun Club Praha (modely letadel, pilotní odznaky, letové řády, letenky atd.). V expozici KSK bude také po celý veletrh vystaven osobní automobil Praga Lady (1936) ze sbírky Emila Příhody, který patřil herečce Lídě Baarové. K veletrhu vydal klub sérii tří kalendáříků na rok 2004.

Telefonní karta k veletrhu

Slovenská společnost Rollmedia vydala ke Sběrateli v nákladu 1.000 kusů předplacenou telefonní kartu, s kterou lze volat z České republiky do zahraničí. Pokryje například více než hodinu hovoru na pevnou linku na Slovensko.

Ruští sběratelé na veletrh

Ruský měsíčník pro sběratele Petersburskiy Kolekcijoner vydal v posledním čísle obsáhlý materiál o připravovaném veletrhu Sběratel v Praze. Věříme, že sběratele v Rusku informace zaujala a rozjedou se ve velkém počtu do Prahy.

Největší inflace v dějinách lidstva

Česká numismatická společnost připravila pro veletrh výstavu maďarských papírových platidel z roku 1946. Tehdy na jaře se v Maďarsku roztočila inflační spirála. Každým dnem přibývalo několik nul, říká autor výstavy Ing.Vladimír Kudlík z České národní banky,  až vše vyvrcholilo bankovkou v hodnotě jedné miliardy bilionů pengö (24 nul). Jednalo se o největší inflaci v dějinách lidstva. Poté přišla peněžní reforma a byl zaveden forint. Výstava jistě zaujme nejen numismatiky.

Autogramiády

V sobotu 12.září se uskuteční na veletrhu hned dvě autogramiády, které budou zajímat především numismatiky. Od 12 hodin bude podepisovat svou novou knihu České početní groše, žetony a kovové známky Eduard Polívka a od 14 hodin Jan Bajer aktualizované, tentokrát barevné, vydání katalogu Papírová platidla Československa 1919-1993, České republiky a Slovenské republiky 1993-2004.

V neděli od 11 hodin budou rozdávat autogramy známí tvůrci českých známek výtvarníci manželé Libuše a Jaromír Knotkovi. Na veletrhu bude například v prodeji poprvé jejich aršík s námětem akvarijních ryb.

Dr. JINDŘICH JIRÁSEK 

      

PROFILY:

Filip de Ferrari

JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý, Česko
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ  
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 22.08.2004
ISSN 1211-8945
© 1999-2004 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA