English version

 

German version

              

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


Další zprávy o přípravě veletrhu Sběratel

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

Svaz českých filatelistů  

Personalizované známky na stánku České pošty

Na veletrhu Sběratel bude Česká pošta prodávat nejširší veřejnosti poštovní známky, které zde bude zároveň opatřovat přítiskem, tedy libovolnou fotografií, textem či kresbou (tzv. personalizované známky). Nová emise výplatních poštovních známek s názvem Růže nad Prahou (6,40 Kč) s kuponem pro přítisky byla vydána koncem března a poprvé byla představena na výstavě Ostropa koncem dubna. Emise je tištěna na tiskových listech, které obsahují 9 známek a 9 nepotištěných kuponů. Jeden tiskový list může obsahovat pouze jeden námět přítisku. Za tiskový list zaplatí zákazník orientačně 150 Kč.

Peter Rapp AG na veletrhu

Vlastním stánkem se veletrhu Sběratel poprvé účastní švýcarský aukční dům Peter Rapp AG společně se svou partnerskou firmou Jean Paul Bach AG. Peter Rapp AG patří k nejvýznamnějším a pokud jde o obrat k největším filatelistickým aukčním domům. Firma byla založena v roce 1970 a za tuto dobu vydražila známky v hodnotě přes 300 mil. švýcarských franků. První aukci uskutečnila rok po založení v curyšském nádražním bufetu a za 5 let na aukci v hotelu International v Curychu již dosáhla obratu 10 mil. CHF. V roce 1980 se Peter Rapp AG zapsala do Guinessovy knihy rekordů dosud největší aukcí známek na světě, kdy během osmi dnů bylo vydraženo 11 tisíc losů za 33,3 mil. CHF. Od roku 1985 pořádá aukce ve vlastní budově ve Wilu.

Čínská pošta s námětovými známkami

Filatelistická organizace pošty Čínské lidové republiky China National Philatelic Corporation se vrací po dvou letech opět na Sběratele. V roce 2001 měla velký úspěch především s námětovými známkami. A nebude tomu jistě jinak ani letos.

Portugalsko poprvé v České republice

Na letošním veletrhu se poprvé v České republice představí portugalská pošta CTT Correios de Portugal. V samostatné expozici bude nabízet zajímavý filatelistický materiál, který není běžně dostupný. Jak nás informovala paní Graciete Concalves, která má náš veletrh na starosti, Portugalsko letos vzpomíná150 let od vydání první poštovní známky a oslavy probíhají po čtyři měsíce od července do října. V druhé polovině září se v Lisabonu koná výstava Lubrapex. Navíc se portugalská pošta již připravuje na Evropský šampionát v kopané, který se v roce 2004 uskuteční právě v Portugalsku.

Nová pohlednice

Organizátor veletrhu vydal k letošnímu Sběrateli pohlednici v nákladu 1.500 kusů. Na přední straně je montáž pohledu na Průmyslový palác výstaviště (kde se koná veletrh Sběratel) z konce 19.století a fotografie z loňského Sběratele.

Premiéra argentinské pošty

Na veletrhu bude mít letos premiéru Pošta Argentiny. V samostatné expozici bude nabízet poštovní známky a aršíky z posledních let. Argentinské známky jsou ve světě velmi oblíbené, neboť tématicky zahrnují řadu oblastí včetně Antarktidy.  Ročně vydává argentinská pošta kolem 50 známek většinou v poměrně nízkých nákladech. První skutečně argentinská známka byla vydána 28.dubna 1858, tedy před 145 lety. Před ní se v Argentině používaly známky zahraničních pošt působících na jejím území.

Briefmarken Spiegel na veletrhu

Jeden z největších časopisů v německy hovořících zemích pro filatelisty, měsíčník Briefmarkenspiegel z vydavatelského domu PZM Philapress Zeitschriften und Medien GmbH & Co.KG v Göttingenu bude mít letos samostatný stánek na Sběrateli. Časopis, založený v roce 1961, vychází v nákladu přes 42 tisíc výtisků. Philapress rovněž vydává časopis Briefmarken Post. Časopis Briefmarken Spiegel se chtěl na veletrhu představit již v loňském roce, avšak zaslanou paletu s výtisky vzala na pražském Výstavišti povodeň.

Přípravy na veletrh nabírají tempo

Přestože je Sběratel až za pět měsíců, evidují pořadatelé již přihlášky z 22 zemí. Mimo jiné se už poštou, faxem či emailem přihlásili Schaubek Verlag z Německa, John Barefoot z Anglie, Oleg Brovko z Lotyšska, Alexei Malykh z Ruska, čeští vystavovatelé Filatelie Braník, Filatelie Řipská, Alkado, Elektris Holna, Ladislav Ovsík, Bohdan Sekowski, dr.I.Rubík a řada dalších.

Zatím přihlášeny poštovní správy z 29 zemí

K 17. dubnu již byly závazně přihlášeny následující poštovní správy: Alandské ostrovy*, Angola, Argentina*, Austrálie, Bosna a Hercegovina*, Česká republika*, Čínská lidová republika*, Dánsko* , Faerské ostrovy* ,Fiji, Finsko*, Gibraltar, Grónsko*, Guernsey, Guinea-Bissau, Irsko, Island*, Isle of Man, Korejská lidově demokratická republika* , Norfolk,  Norsko* , Nový Zéland, Organizace spojených národů* , Papua Nová Guinea, Pitcairn, Portugalsko*, Tonga, Tuvalu a Vanuatu (*= přímá účast, ostatní přes agentury)

Bohatá nabídka telefonních karet

Veletrhu se každým rokem účastí Ing.Robert Chaloupka z Prahy, který je patrně největším dealerem telefonních karet v České republice a také jedním z největších vystavovatelů v tomto oboru na Sběrateli. Pravidelně se zúčastňuje největších burz telefonních karet v zahraničí a sám pořádá své vlastní  výměnné akce každý druhý měsíc v Praze – Vršovicích. Letos připravuje pro Sběratele novinky z Japonska, mimoevropských i evropských zemí. Sběratelům bude rovněž nabízet české veřejné i privátní a dárkové karty.

Je již známo datum Sběratele v roce 2004

Organizátoři již v předstihu tímto oznamují datum konání dalšího – již sedmého ročníku veletrhu. Sběratel se bude konat opět na Výstavišti v Praze 7 - Holešovicích ve dnech 24.-26.9.2004.

 

      

 

 

 

PROFILY:

Filip de Ferrari

JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý, Česko
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ  
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

Janik Bret (right) and Mr. Henry Hahn (left)
FILATELIE ČESKOSLOVENSKA NA SVĚTOVÉ SCÉNĚ

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 24.01.2008
ISSN 1211-8945
© 1999-2004 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA