MAIN PAGE /
HLAVNÍ STRANA:


English versionGerman version

       

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


VELETRH SBĚRATEL SKONČIL,
AŤ ŽIJE VELETRH SBĚRATEL

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

Svaz českých filatelistů 

 


  Poslední mezinárodní veletrh Sběratel v Praze se drtivé většině vystavovatelů i návštěvníků líbil. Někteří jako například pan Michael Vojta z Vídně zastupující tradičně na veletrhu aukční dům David Feldman SA, byl dokonce nadšen.

Již dva dny po Sběrateli od něj pořadatelé obdrželi tento fax: „Chtěl bych Vám a Vašim spolupracovníkům poblahopřát z celého srdce k rekordní výstavě Sběratel 2003. Vím, kolik je třeba nadějí, námahy a dovednosti, aby se vybudovala takováhle výstava. Také organizace byla výborná!“

Krásné poděkování i s knihou Portugalsko ve známkách obdržela agentura progres Partners Advertising od paní Any Isabel Marques z Portugalské pošty. Svaz českých filatelistů nám napsal: „Mezinárodní veletrh Sběratel se již nesmazatelně zapsal do mysli sběratelské veřejnosti. Jeho 6.ročník skončil dříve, než jsme se nadáli. Proto se těšíme na jeho sedmé pokračování.“

V kladných reakcích na skončený veletrh bychom mohli pokračovat. Dokumentuje to i dvacítka předběžných přihlášek pro příští ročník, které vystavovatelé vyplnili ještě během posledního Sběratele. Věnujme se však 7. mezinárodnímu veletrhu Sběratel, který nás čeká 10. – 12. září 2004.

Na veletrhu bude opět samozřejmě zřízena přípravka pro budoucí sběratele, která mnoha dětem udělala velkou radost. A líbila se i dospělým. Okouzlen byl například i velvyslanec Čínské lidové republiky pan Tang Guoqiang, který si veletrh důkladně prohlédl hned první den.

Pořadatelé však nechtějí přiblížit sběratelství pouze dětem, ale také dospívající mládeži. Proto v roce 2004 bude mít na veletrh mládež do 18 let vstup zdarma.

Je všeobecně známo, že sběratelství se věnují především muži. Ženy jsou v tomto ohledu zdrženlivější a to možná jen proto, že vlastně nemají možnost vidět sběratele v akci. A tak v roce 2004 mohou na veletrh všechny ženy přijít také zadarmo.

Připravují se rovněž doprovodné výstavy ve spolupráci jak se Svazem českých filatelistů, tak s Českou numismatickou společností.

Ihned po zveřejnění výstavních podmínek pro rok 2004 na internetu (http://www.sberatel.info) se první přihlásil pan Trevor Pateman z Velké Británie, po něm následovala pražská Filatelie Hobby, německý Leuchtturm, švýcarský David Feldman a Holanďan Wim van der Bijl.

Firma Aix-Phila z Německa si už nejen objednala stejný stánek jako letos, ale navíc i dvacetimetrovou plochu pro svou druhou vlastní expozici. Využila tak možnosti, že od roku 2004 si lze na veletrhu objednat pouze výstavní plochu (od 9 m2) a celý stánek si bez komplikací přivézt. Přihlášena je už rovněž Poštovní správa OSN, do Prahy se vrací aukční dům Heinrich Köhler, pošta ČLR atd. Všichni totiž už vědí, že při zaslání přihlášky do 29.února a zaplacení faktury do 31. března 2004 obdrží 10 % slevu.

Jelikož víme, že poštovní správy a mincovny plánují účasti na veletrzích dlouho dopředu, tak pořadatelé už koncem října rozeslali většině poštovních správ a mincoven ve světě vytištěné přihlášky s podrobnými informacemi o veletrhu v roce 2004.

Firmám, dealerům a sběratelům se bude složka pro vystavovatele rozesílat v lednu. Kdo by však už teď chtěl mít po starostech s přihláškou a nechce si ji ani stahovat z internetu, může poslat pořadatelům email, a oni mu materiál obratem zašlou. Emailové adresy: sberatel@ppa.cz nebo info@ppa.cz


 

JINDŘICH JIRÁSEK, Praha 5.11.2003 

 

      

 

 

PROFILY:

Filip de Ferrari

LADISLAV FISCHMEISTER - František Beneš   
ENRICO STANKO VRÁZ & JOSEF KOŘENSKÝ, Břetislav Janík   
FRANCOIS FOURNIER - geniální padělatel ke škodě sběratelů, Břetislav Janík   
ARŠÍK "KDE DOMOV MůJ?", Peter Hoffmann, Švédsko   
JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ 
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 26.12.2003
ISSN 1211-8945
© 1999-2003 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA