English version

 

German version

       

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


SLOVFILA • 10 LET • 1993-2003

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS  

Welcome

Svaz českých filatelistů  


   Před 10 lety založil Ing. Ján Palovský filatelistickou firmu Slovfila, která dostala do vínku dovoz slovenských známek do Česka, jako důsledek rozdělení federálního státu. Slovfila má své kmenové abonenty, kteří sbírají slovenské známky, FDC a všechny ostatní příležitostné poštovní a filatelistické artefakty. 

Slovfila má sice rovnou a legální, nikoli však jednoduchou cestu. Jako oficiální partner Slovenské pošty a výhradní distributor slovenských známek v Česku platí z dovozu známek všechny oficiální poplatky a hlavně DPH. Po celou dobu přitom "konkuruje" neoficiálním prodejcům, kteří mají prostřednictvím burz nebo inzerátů desítky stabilních odběratelů a kteří maximalizují svůj zisk tím, že jednoduše daně neplatí. Slovenské známky pašují a tím se vyhýbají odvodu DPH. Přestože jsou tito prodejci známi, Slovenská pošta jim i nadále známky prodává, neboť zastává poměrně krátkozraký názor "co je doma, to se počítá", ze kterého v důsledku vyplývá, že svého výhradního distributora za svého výhradního prodejce nepovažuje. Stačí, pokud se na Slovenskou poštu obrátíte a ona Vám, v rámci svého momentálního zisku, známky v libovolném množství prodá. O jejich neoficiálním vývozu do Česka a tím de facto "podtrhnutí" výhradního partnera nechce slyšet a snad ji to ani nezajímá.

Z poněkud jiného soudku je spolupráce Ing. Palovského s německou firmou LINDNER-Falzlos. Německá firma je partnerem velmi seriozním, který svému prodejci pomůže, jak jen může. Velmi sympatická byla například její nemalá a hlavně rychlá pomoc při loňských povodních, které bývalou dislokaci Slovfily doslova a do písmene potopily. Slovfila má od firmy LINDNER-Falzlos GmbH výhradní zastoupení jak na českém, tak i na slovenském trhu. Pomůcky pro filatelisty a numismatiky jsou přitom ve světovém měřítku velmi špičkovým a kvalitním zbožím. I v Česku a na Slovensku mají své stovky stabilních a spokojených odběratelů.

  

Své 10. výročí založení Slovfila oslavuje po svém. Na tiskovém listu pro soukromé přítisky na kuponech v hodnotě 6 Sk má křížově opakovaný emblém (logotyp), kombinovaný s logem a textem "1993 • / 10 let". Na pravém kuponu je pak ve spodní části pod hlavní kresbou opět logo firmy ve zvětšení a opakuje se text z kuponů. Navíc je zde internetová adresa Slovfila: www.japhila.cz/slovfila 

Příležitostné tisky jsou k dispozici na pražské adrese firmy:
SLOVFILA, Ovenecká 28, 170 00 Praha 7 (v těsné blízkosti Letenského náměstí). Otvírací hodiny: 9-12.00 hod, 12.30-17.00 hod., Telefon: (00420) 233 383 828, Fax: (00420) 233 383 830

Do dalších let přejeme Slovfile velký úspěch a stovky, nebo přímo tisíce spokojených sběratelů. 

BŘETISLAV JANÍK, Praha 13.07.2003 

Tento materiál je redakčním článkem autora, nemá ani reklamní charakter a není ani PR prezentací.

 

      

PROFILY:

Filip de Ferrari

LADISLAV FISCHMEISTER - František Beneš   
ENRICO STANKO VRÁZ & JOSEF KOŘENSKÝ, Břetislav Janík   
FRANCOIS FOURNIER - geniální padělatel ke škodě sběratelů, Břetislav Janík   
ARŠÍK "KDE DOMOV MůJ?", Peter Hoffmann, Švédsko   
JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ  
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari   

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 04.07.2006
ISSN 1211-8945
© 1999-2003 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA