English versionGerman version        

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


SPOLEČNÁ ZNÁMKA "PETR GINZ" 

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

Svaz českých filatelistů  


   Velkým úspěchem Petice pro společnou známku je nepřímá souvislost s přímou akcí Židovského muzea v Praze pod vedením ředitele, pana Leo Pavláta.

Leo Pavlát se jménem Židovského muzea v Praze, ale také s podporou Federace židovských obcí v České republice a Židovské obce v Praze obrátil na Ministerstvo informatiky ČR, odbor poštovních služeb, vedený ředitelem ing. Eduardem Prandstetterem, s podnětem pro vydání poštovní známky s námětem kresby Petra Ginze. To je přímá výzva na vydavatele, aby známka byla zařazena k vhodnému datu do nejbližších emisních plánů. Současně požádal o jednání s izraelským státem, aby známka vyšla pokud možno v souběhu.

Z jeho oficiálního dopisu citujeme jen tu část, která se otevřeně zmiňuje o naší Petici. Dopis jeho slovy velmi pěkně dokumentuje nejen lidskou solidaritu: 

"...Naznačená symbolika, která spojuje nejen Českou republiku s Izraelem, ale všechny, kteří za sebeobtížnějších podmínek věří v realizaci svých snů, silně oslovila řadu lidí. Nebudu zakrývat, že tento návrh o vydání známky píši pod vlivem petice, kterou 4. července 2003 inicioval Břetislav Janík (http://www.japhila.cz/petice.htm). Petici podepsalo mnoho lidí, další se stále připojují. Myslím, že není běžné, aby se lidé spojovali pod prohlášením za vydání určité známky. Tato situace však nyní nastala a myslím, že to jen dokládá naléhavost uvedeného návrhu..."

Na základě této oficiální žádosti věříme, že česká známka vyjde, také díky Vám všem, kteří jste ji podpořili. Zajímavým otazníkem je účast filatelistů. Na tuto myšlenku mě přivedl jeden známý filatelistický publicista, který v seznamu těch, kdo známku podporují nalezl jenom málo českých filatelistů a zejména činovníků SČF. Snad je to ale jenom dobou dovolených a věříme, že Petice se dočká i jejich podpory, jakmile se léto "vrátí do normálu" a začne běžný zářijový filatelistický život. Petice prozatím nebyla filatelistickým tiskem vzata nijak na vědomí a to myslíme i malou podporou ze strany jiných filatelistických webových stránek. Čestnou výjimkou je prozatím Lubor Kunc, který Petici zaslal krajanskému titulu do USA - The Czechoslovak Specialist. Naopak je zajímavé, že Petici stále podporuje několik nefilatelistických serverů a možná, že právě to má větší účinnost. 

Závěrem: nezapomeňte, dokud známka (známky) nevyjde (-ou), bude zde naše Petice. Teprve v den vydání si budeme moci poblahopřát a život Petice ukončíme. 

BŘETISLAV JANÍK, Praha 17.8.2003 

Další odkazy s podobným obsahem:
PETICE PRO SPOLEČNOU ZNÁMKU. CO JE NOVÉHO?  
PETICE PRO SPOLEČNOU ZNÁMKU V "mfDNES"    
MEDIÁLNÍ PODPORA PETICE   
PETICE ZA SPOLEČNOU ZNÁMKU ČESKÉ A IZRAELSKÉ POŠTY - v češtině
PETITION - english version

 

      

 

 

PROFILY:

Filip de Ferrari

LADISLAV FISCHMEISTER - František Beneš   
ENRICO STANKO VRÁZ & JOSEF KOŘENSKÝ, Břetislav Janík   
FRANCOIS FOURNIER - geniální padělatel ke škodě sběratelů, Břetislav Janík   
ARŠÍK "KDE DOMOV MůJ?", Peter Hoffmann, Švédsko   
JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ  
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari   

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 26.12.2003
ISSN 1211-8945
© 1999-2003 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA