MAIN PAGE /
HLAVNÍ STRANA:


English versionGerman version

       

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


MINISTR INFORMATIKY O ČESKÉ POŠTĚ

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

Svaz českých filatelistů  

 

   Rozhovor s ministrem informatiky vlády ČR Vladimírem Mlynářem na Frekvenci 1 v pořadu Press klub, moderovala Barbora Tachecí, 2.12.2003 (copyright k pořadu vlastní Frekvence 1).

Fonetický opis vybraných rozhlasových pasáží, týkající se v rozhovoru České pošty s. p. Protože se jedná o pasáže věnované privatizaci státních podniků, je v přepisu ponechána celková informace i o eBance, a.s. a záměru finanční skupiny PPF privatizovat i Český Telecom a.s. apod. Tyto informace jsou v celkových souvislostech, rozhovor není jazykově upravován:

...

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
Dobrý večer. Dnes je hostem Press klubu na Frekvenci 1 ministr pro informatiku a člen Unie svobody Vladimír Mlynář. Dobrý večer, pane ministře.

posluchač:
Dobrý večer. Já bych se chtěl zeptat pana ministra, jaký na něho udělal dojem při společném obědě pan Petr Kellner a jestli nám může říct, o čem se spolu bavili? Děkuju, na shledanou.

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
My také děkujeme za dotaz. Připomeňme, že pan Kellner je jedním z představitelů finanční skupiny PPF, prosím?

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
S panem Kellnerem jsem byl skutečně na obědě. Mimochodem, je to jeden z příkladů toho, co jsem tady říkal na téma žurnalistů, že si myslím, že to, že jsem byl s panem Kellner na obědě jistě je nějaká informace, ale podle mého názoru taková vstupní informace, asi by novináři třeba měli pátrat, co jsme tam řešili a nejenom dělat senzaci z toho, že jsme se potkali na obědě, ale já vám odpovím, co jsme tam řešili. V tisku se objevily informace, že společnost PPF, kterou zastupuje pan Kellner, má zájem o privatizaci Českého Telecomu, takže já jsem se s panem Kellnerem sešel, abych se dozvěděl, zda to je pravda či to není pravda. Takže jsme debatovali o této věci.

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
A je to pravda, nebo to není pravda?

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
Pak jsme debatovali také o České poště, žádné velké tajemství se tam neřešilo a nic démonického. Já se takto sházím s mnoha lidmi, s mnoha zahraničními zástupci různých konsorcií, kteří usilují o vstup do Českého Telecomu a podobně. A na vaši otázku mohu odpovědět, že jsem taky byl zvědavý, jak pan Kellner vypadá, protože se o něm hodně píše a on si chrání svoje soukromí a že je to je milý člověk...

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
Sympaťák, ale akorát...
 

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
On je věkově podobně starý jako já. A člověk tak o něm píše, že je nejbohatší Čech, což nevím, jestli je pravda, ale na nejbohatšího Čecha působil velmi sympaticky.

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
Vy jste mi neodpověděl na otázku, jestli je to pravda, že má PPF zájem o vstup do Českého Telecomu?

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
Zájem, je, myslím, to správné slovo, zjišťuje si informace, ale jaksi to, zda se účastní nějaké soutěže, to jsem se nedozvěděl jaksi závazně.

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
A vám by se jako investor, skupina PPF do Českého Telecomu líbila, nebo ne?

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
Já nebudu kádrovat zájemce o Český Telecom. Můj názor je, že by měla být soutěž na prodej Českého Telecomu srozumitelná a transparentní. Můj zájem je, aby součástí toho konsorcia byl strategický partner, tedy nějaká telekomunikační společnost evropská či světová, nikoliv tedy čistě finanční investor. A podle mého soudu, musí v tom druhém kole pak rozhodovat jednoznačně pouze cena. A pokud zaplatí společnost slušné peníze a ty peníze jsou legální, nevidím důvod...

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
Čili, PPF by se musela spojit s někým, kdo má zkušenosti s provozem telekomunikací a pak nabídnout nejvyšší cenu?

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
Teď, prosím, pěkně jsem řekl a zdůrazňuji, aby z toho nevznikla senzace v médiích opět, že to je můj názor. Já prosazuji, aby jedna z podmínek pro uchazeče, pro nákup padesát jedna procent v Českém Telecomu byla přítomnost strategického partnera, ale toto rozhodnutí patří vládě a já ho nemohu předjímat, pouze říkám svůj názor, jako ministr informatiky.

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
Ten poslední dotaz na téma PPF, zmínil jste, že jste také jednali o České poště. Jsou pravdivé ty spekulace, že PPF má zájem o pobočky, síť poboček České pošty pro svoji eBanku?

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
Tak to nejsou spekulace. PPF provozuje na poště třeba Home Credit a jiné služby. A samozřejmě má tam obchodní zájmy, podobně jako ČSOB, na tom není nic tajného, to ví každý, kdo přijde na poštu.

Barbora TACHECÍ, moderátorka Frekvence 1:
A v budoucnosti by se vztah eBanky a České pošty měl vyvíjet jak dál, protože je známo, že eBanka je bez vlastních kamenných poboček a usiluje o to, aby tyto pobočky získala, takže?

Vladimír MLYNÁŘ, ministr pro informatiku:
Můj názor je, že Česká pošta by měla striktně se řídit ekonomickou výnosností smluvních vztahů, ať už s kýmkoliv. A to záleží na těch nabídkách a samozřejmě pak na rozhodnutí vedení České pošty, ale že je důležité, aby Česká pošta, která spadá mimochodem pod ministerstvo informatiky, měla z těchto služeb nadále příjmy, které jí umožňují existovat bez státních dotací.

...

BŘETISLAV JANÍK 

 

      

 

 

PROFILY:

NEDOCEŇOVANÉ ZNÁMKY ČESKOSLOVENSKA - Jan Karásek 
LADISLAV FISCHMEISTER - František Beneš   
ENRICO STANKO VRÁZ & JOSEF KOŘENSKÝ, Břetislav Janík   
FRANCOIS FOURNIER - geniální padělatel ke škodě sběratelů, Břetislav Janík   
ARŠÍK "KDE DOMOV MůJ?", Peter Hoffmann, Švédsko   
JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost   
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec  
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS   
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 26.12.2003
ISSN 1211-8945
© 1999-2003 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA
 

 

 

NAVRCHOLU.cz