MAIN PAGE /
HLAVNÍ STRANA:


English versionGerman version

       

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


AUKČNÍ KATALOG 29. AUKCE PROFIL

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

Svaz českých filatelistů 

 

   V sobotu 24. dubna 2004 proběhne v pražském Interhotelu Parkhotel (vedle Veletržního paláce) v pořadí už 29. mezinárodní aukce poštovních známek a dalšího filatelistického materiálu, pořádaná firmou Profil. Aukční katalog, který vyjde koncem března, je už nyní k dispozici na internetové stránce www.stamps.cz.

I pro tuto letošní jarní aukci se Profilu podařilo zajistit velké množství atraktivního materiálu, a to mnohdy za velmi nízké ceny. Z nejoblíbenější emise československé první republiky – Hradčany 1918 – budou nabídnuty skoro všechny nejvzácnější spojené typy spirál, pocházející z významných exponátů, v minulosti vysoce oceněných na Světových výstavách u nás i v zahraničí. Mezi dalšími přitažlivými položkami jistě zaujmou vzácná vodorovná meziarší či trojice Vejprtských padělků. Mezi unikáty se řadí nezoubkovaný zkusmý tisk hodnoty 75h Legionářské 1919 v původní barvě na bílém papíru bez lepu, ve dvou celých 100kusových arších spojených 10 stejnosměrnými meziaršími! Jde o dosud nepublikovaný objev, navíc nabízený doslova za babku – za 8.000 Kč (v přepočtu za cca 250 Euro), tedy za méně než 5 % odhadní ceny! Rarity budou zastoupeny i v nabídce emise Pošta československá 1919, a to leckdy rovněž za překvapivě přitažlivé - tedy nízké - ceny!

Z druhé republiky jistě upoutá nabídka zoubkovaného aršíku Praga 1955 v dosud neznámém III. typu - jde o nově doložený a už nečekaný objev, aršík nabízený za 39.000 Kč (tj. cca 1.300 E), je tedy prozatím unikát! S dobrou odezvou se jistě setká i více než dvě stě zkusmých tisků - otisků původních rytin ČSR, nabízených už od 400 Kč (tj. cca 15 E) za kus; v minulé aukci jich bylo nabízeno ještě víc a nakonec se prodaly naprosto všechny! Tyto rytiny existují obvykle jen v několika málo exemplářích a jsou atraktivní i pro sběratele námětů.

Tradičně skvěle je obsazena kapitola Sbírky a partie, kde naleznete velké množství objektů někdy doslova za nevídaně nízké ceny např. skutečně hodnotnou sestavu známek západní Evropy v katalogové ceně 12.600 Michel marek za vyvolávací cenu 600 Kč (tj. 20 E), tedy za méně než 5 haléřů za 1 Michel marku! Nabízena je rovněž řada hodnotných sbírek ČSR I a II, například obsáhlá studijní sbírka obsahující pouze speciality z let 1945 – 1992 (včetně řady rarit), vyvolávaná za 898.000 Kč (tj. cca 28.000 E).

Jako obvykle mnoho krásných položek přinese i nabídka ciziny, obsahující mimo jiné i krásný materiál starého Německa - například svěží známky první emise (malý i velký orel), včetně řady velmi vzácných hodnot v prvotřídní jakosti, a to v cenách od 10 % katalogu Michel. Z protektorátu budou nabídnuta např. velmi vzácná nevydaná meziarší a nevydané kupony z výplatní emise A. Hitler 1942, nebo dvojice celých tiskových archů terezínské známky (o 25 známkách), určená pro srovnávací účely. Nabídnuta bude i nádherná kolekce klasických známek Francie, včetně mnoha rarit v prvotřídní jakosti, v ceně pod 10 % katalogu Michel.

Zajímavá bude i sbírka Fournierových padělků. Jde o původní album sestavené Filatelistickou unií v Ženevě v roce 1928, obsahující kompletní kolekci padělků; vydáno bylo jen 480 těchto alb, z nichž toto má číslo 371. Jde o mimořádně zajímavý srovnávací materiál pro specializované sběratele a znalce, jehož vyvolávací cena byla stanovena na 120.000 Kč (tj. cca 3.750 E), tedy značně níže, než jsou stejná alba nabízena v zahraničí.

Na okraj jako kuriozitu zmiňme i nabídku československých i zahraničních zápalkových nálepek - nepřebraná pozůstalost (sbírka) sestávající ze sedmi velkých kartónových krabic od banánů obsahujících alba a krabičky s desítkami tisíc starších i novějších nálepek je nabízena za pouhých 1.000 Kč (30 E).

Tradičně vysoká (více než 90 %) prodejnost na akcích Profil svědčí jednak o pečlivém výběru materiálu a jednak o důvěře, kterou k ní čeští i zahraniční sběratelé a obchodníci chovají. Atraktivní vyvolávací ceny a  zaručená pravost a jakost přitahují zájem mnoha stovek přímých účastníků aukce či písemných příkazců, což se samozřejmě projevuje i v příslušném nárůstu cen dosažených. A nemusí jít jen o unikáty, rarity či vzácnosti! Do připravované  jarní aukce bylo zařazeno i velké množství levnějších a přitom atraktivních položek, cenově dostupných prakticky každému sběrateli.

Prohlídka aukčních losů je v pátek 23. 4. 2004 v prodejně PROFIL v Praze 1, Klimentská 6, vyobrazení většiny losů je k dispozici i na internetových stránkách www.stamps.cz.

FRANTIŠEK BENEŠ
 

 

      

 

 

PROFILY:

LADISLAV DVOŘÁČEK - František Beneš
NEDOCEŇOVANÉ ZNÁMKY ČESKOSLOVENSKA - Jan Karásek

LADISLAV FISCHMEISTER - František Beneš
ENRICO STANKO VRÁZ & JOSEF KOŘENSKÝ, Břetislav Janík
FRANCOIS FOURNIER - geniální padělatel ke škodě sběratelů, Břetislav Janík
ARŠÍK "KDE DOMOV MůJ?", Peter Hoffmann, Švédsko
JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý
NĚMECKÉ MĚSTEČKO NA SLOVENSKÉM ARŠÍKU? Gerhard Batz
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 24.05.2004
ISSN 1212-8945
© 1999-2004 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA

 

 

NAVRCHOLU.cz