MAIN PAGE /
HLAVNÍ STRANA:


English versionGerman version

       

Japhila ww philatelic e-zine . Japhila filatelistický on line magazín
ON LINE MAGAZÍN O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ ...
http://www.japhila.cz/


PRAŽSKÝ VELETRH SBĚRATEL OPĚT S REKORDEM

 

Reklama:

Filatelie . Dům filatelie Profil . POFIS

Svaz českých filatelistů 

 

   Každým rokem se na mezinárodním veletrhu Sběratel v Praze zvyšuje jak počet vystavovatelů, tak počet návštěvníků. Letošní sedmý ročník, který se konal od 10. do 12. září, dopadl stejně. Na veletrh se sjel rekordní počet 220 vystavovatelů z 34 zemí a během tří dnů jej navštívilo rekordních 12 tisíc návštěvníků. Přibylo návštěvníků ze zahraničí, především z Polska, Slovenska, Maďarska a nových německých spolkových zemí.

Veletrh se přestěhoval na pražském výstavišti do jiné haly, která je o tisíc m2 větší než hala, kde se doposud konal. Vystavovatelé tak letos obsadili hrubou plochu 4.700 m2. Letos poprvé měly ženy vstup na veletrh zdarma.

Z oboru filatelie na veletrhu poprvé vystavovali pošty Běloruska, Kypru, Francie, Ruské federace, Rakouska a Švýcarska, Filatelie Podskalský z Prahy a Album Michal Zika z Bratislavy, Laurent Salera z Francie, Vojta & Peters z Rakouska, Paul Wijnants Philately z Belgie, němečtí obchodníci Briefmarken Finger, Briefmarkenhandel Kannenbäckerland, Briefmarken dr.Rohde + Kornatz, Trinoga Briefmarken a Zwirello Briefmarken.

V oboru numismatika zavítali poprvé do Prahy například: mincovny Maďarska, Portugalska, Rakouska a Singapuru, firma Marvin Spa ze San Marina, Numismatica Notafilia Diamantino z Portugalska, Auktionen Meister & Sonntag, MDS Münzlogistik, Mietens & Partner a Numiscom z Německa a Filip Stefanov z Finska.

Obor minerálů a drahých kamenů letos poprvé obohatili vystavovatelé Baltic Amber z Litvy, Szabolcs Somogyi z Maďarska, firma Real Gems z německého Idar-Obersteinu a čeští obchodníci Luboš Poděbradský, Jiří Špalek a Mine Art.

Obor telefonních karet letos přivítal nováčky: firmu Sirius z Německa, Marc Mortelsman z Belgie, Husamettin Atik z Turecka, Tamara Boban z Chorvatska, Asociaci sběratelů telefonních karet a Sebastien Barrio z Japonska a sběratele telefonních karet z Jižní Afriky.

Na 7. mezinárodním veletrhu poštovních známek, mincí, telefonních karet, minerálů a sběratelství vystavovali poštovní správy, mincovny, obchodníci a sběratelé z Austrálie, Belgie, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, České republiky, Finska, Francie, Holandska, Chorvatska, Irska, Japonska, Jihoafrické republiky, Kanady, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Řecka, San Marina, Singapuru, Slovenska, Slovinska, Švýcarska, Turecka, Velké Británie a Organizace spojených národů.

Neděle byla na Sběrateli vyhlášena Dnem OSN, kdy Česká pošta razítkovala zásilky příležitostným razítkem s emblémem Organizace spojených národů. Všechny poštovní správy si na veletrh připravily příležitostná razítka, dopisnice nebo veletržní obálky. Zúčastněné mincovny připravily pro návštěvníky rovněž mnohá příjemná překvapení.

Pro návštěvníky byla na veletrhu ve všech sběratelských oborech k dispozici bezplatná poradenská služba specialistů a soudních znalců. Děti na Sběrateli absolvovaly tzv. přípravku budoucích sběratelů, kde se seznamovaly s kouzlem sběratelství.

Detailní informace o letošním veletrhu (včetně výsledků návštěvnického průzkumu) budou asi za týden k dispozici na adrese www.sberatel.info

V roce 2005 se 8. mezinárodní veletrh Sběratel bude konat v Praze ve dnech 16. – 18. září.

Dr. JINDŘICH JIRÁSEK
 

 

      

 

 

PROFILY:

LADISLAV DVOŘÁČEK - František Beneš
NEDOCEŇOVANÉ ZNÁMKY ČESKOSLOVENSKA - Jan Karásek

LADISLAV FISCHMEISTER - František Beneš
ENRICO STANKO VRÁZ & JOSEF KOŘENSKÝ, Břetislav Janík
FRANCOIS FOURNIER - geniální padělatel ke škodě sběratelů, Břetislav Janík
ARŠÍK "KDE DOMOV MůJ?", Peter Hoffmann, Švédsko
JOSEF HERČÍK A 1. grafická společnost
ONDRÁČEK Miloš, český grafik a rytec
MISTŘI PERA: Pierre MAHÉ & Jean Baptista Phillip Constant MOENS
DÍLA NĚMECKÝCH tvůrců na československých poštovních známkách
LEXIKON českých a slovenských autorů a rytců poštovních známek
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?, Karel Černý
NĚMECKÉ MĚSTEČKO NA SLOVENSKÉM ARŠÍKU? Gerhard Batz
MISTR JOSEF HERČÍK, IN MEMORIAM
DÍKY, PANE MOENSI
BOHUMIL HEINZ
FILIP DE FERRARI - Pan Filatelista - Pan Ferrari

 


KONTAKT:

Since 17.5.1999
Inet since 17.05.1999 
Last edit: 13.09.2004
ISSN 1212-8945
© 1999-2004 BRETISLAV JANIK
EDITOR & BOARD / VYDAVATEL & REDAKČNÍ RADA

 

 

NAVRCHOLU.cz