Svaz českých filatelistů

Main menu:

 

Reklama:

 

 

 

 

 

 

 


ISSN 121
2-8945
O
N LINE DENÍK O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ
www.japhila.cz


CHRONOLOGICKÝ KATALOG ČESKÉHO / SLOVENSKÉHO FILATELISTICKÉHO INTERNETU:
CHRONOLOGICAL CATALOGUES OF CZECH / SLOVAK
PHILATELIC INTERNET:


K této tabulce s odkazy na filatelistický internet se zaměžením na českou a slovenskou filatelii a poštovnictví jsme dospěli na základě výzvy zveřejněné na stránkách Japhila e-zinu. Bohužel, odezva webmasterů nebyla zpočátku velká. Jen tři webmasteři se v samém začátku rozhodli pomoci této iniciativě. Přesto tento seznam průběžně vzniká, protože paměť je věc limitovaná a časem se bude podobný seznam dělat čím dále hůře. Nejedná se o věc dogmatickou; pokud provozujete internetovou prezentaci a nenalezli jste se v seznamu, s největší pravděpodobností o ní nevíme, nebo informací k jejímu zařazení máme "více než málo". Ve všech těchto případech stačí poslat jenom e-mail s potřebnými údaji a stránku do přehledu zařadíme. Tento přehled na druhé straně jistě bude sloužit i k vyčerpávajícímu přehledu o veškeré filatelistické tvorbě na internetu. Navíc, jeho zveřejněním jsou všechny údaje "pod veřejnou kontrolou paměti" a tudíž jeho průběžným zpřesňováním se údaje budou blížit maximální historické přesnosti. Pokyny co po Vás potřebujeme k zařazení Vašich stránek jsou ZDE, zašlete je na e-mail: janik@japhila.com


1998  Od (do) Název/internetová adresa Obsah/autor, detaily - klikněte

1.

--.01.1998

CZECH/SLOVAK STAMP RESOURCES Rozcestník pro sběratele českých a slovenských poštovních známek - Gerhard Batz (Německo)
2.

--.01.1998

DIE BRIEFMARKENGALERIE Přehled československých, českých a slovenských známek v kontextu s životopisy výtvarníků a rytců - Gerhard Batz (Německo)
3. --.01.1998 MY INTERESTS IN THE PHILATELY Sběratelské zájmy včetně československé filatelie - Markku Korhonen (Finsko)
4. --.--.1998 THE SOCIETY FOR CZECHOSLOVAK PHILATELY, Inc. Stránka společnosti sběratelů československých známek v USA - Jaroslav Verner (USA)
5. --.--.1998 CZECHOSLOVAK PHILATELIC SOCIETY IN GREAT BRITAIN Stránka společnosti sběratelů československých známek ve Velké Británii - Ian Nickson (Velká Británie)
6. 10.09.1998 CZECH POSTAL HISTORY - ČESKÁ POŠTOVNÍ HISTORIE Razítka, poštovní sazby, polní pošty, cenzura. Anglicky vedené známky o poštovní historii na našem území včetně polních pošt. Propaguje a pomáhá sběratelství naší poštovní historie ve světě, obsahuje mnoho původních a dosud nepublikovaných informací - Petr Gebauer (Česko)
7. 21.09.1998 INTERNETOVÁ OBCHODNÍ FILATELIE Obchodní server s lehkým zaměřením i na propagaci filatelie - Radomír Danenberger (Česko)
8. 22.10.1998 PETER'S PAGE OF CZECHOSLOVAKIAN STAMPS 1918-1939 Informační fórum pro sběratele ČSR I. - Peter Hofmann (Švédsko)
9. 01.12.1998 CELOSTÁTNÍ VÝSTAVA POŠTOVNÍCH ZNÁMEK BRNO 2000 Komplexní informace o výstavě BRNO 2000 - zprostředkování informací pro vystavovatele i nejširší veřejnost z celého světa - Jaroslav Punčochář (Česko) 

1999

Od (do)

Název/internetová adresa

Obsah/autor, detaily - klikněte

10. 18.03.1999 FILATELIE - MARVAN Obchod, poštovní známky, FDC, NL, celiny a ostatní filatelistický materiál, literatura, perfiny atd. - Jiří Marvan (Česko)
11. 17.05.1999 JAPHILA E-ZINE Filatelistický on line magazín - denně ve světě filatelie z domova i ze světa - Břetislav Janík (Česko)
12. 27.06.1999 FILATELIE PĚNKAVA Internetová prezentace obchodníka Zdeňka Pěnkavy (FILATELIE PĚNKAVA) (Česko)
13. 01.07.1999 SLOVFILA / LINDNER Internetová prezentace obchodníka Jána Palovského (Česko)
14. 01.07.1999 FILATELIE PECHOČ Komerční stránka obchodníka Pechoče z Českých Budějovic. Nabídka různého sortimentu, zejména filatelistického. Na českém internetu patří mezi nejstarší prezentace - Pavel Pechoč (Česko)
15. 20.07.1999 STAMPS.CZ Společná prezentace nejstaršího tištěného magazínu FILATELIE, Aukčního domu PROFIL a společnosti POFIS. Stamps.cz představuje základní prezentaci firem Domu filatelie, přináší podrobný aukční katalog s barevnými vyobrazeními většiny položek. To vše jsou aktivity k udržení značky internetové stránky na trhu - František Beneš (Česko)
16. 21.07.1999 ARTPHILA Komerční stránka společnosti s ručením omezeným Artphila - Karel Jareš (Česko)
17. 29.08.1999
15.08.2001
www.japhilatrade.cz Sesterská obchodní stránka (k Japhila e-zinu) s aukcemi, přímým prodejem a inzercí - Břetislav Janík (Česko) - zrušeno
18. --.10.1999 CZECH PHILATELY ON LINE Stránka o české filatelii, zejména o poštovní historii, filatelistické literatuře, s odkazy na filatelistické katalogy, poštovní muzea či společnosti zabývající se českými / čs. známkami. Ukazuje historické události v kontextu (např. první světovou válkou). Důležité odkazy na rakouské, maďarské, slovenské a české známky. V rámci stránky řada českých filatelistických společností, k zajímavostem patří např. historie filatelistických výstav Bibliografie českých filatelistických zpravodajů - Lubor Kunc (Česko)

2000

Od (do)

Název/internetová adresa

Obsah/autor, detaily - klikněte


--. 01.01.2000 PREZENTACE KLUBU FILATELISTů PŘI DOMĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM Informace o aktivitách Klubu filatelistů v Rožnově pod Radhoštěm (pravidelné schůzky, filatelistické burzy, kroužek mladých filatelistů, historie klubu). Mezi velmi zajímavý přínos těschto stránek patří historie pošt: v Rožnově pod Radhoštěm, Hutisko Solanec a Valašská Bystřice - kolektiv KF Rožnov pod Radhoštěm (Česko)

2001

Od (do)

Název/internetová adresa

Obsah/autor, detaily - klikněte


--. --.03.2001 ČESKÁ NÁMĚTOVÁ SPOLEČNOST SE PŘEDSTAVUJE Základní informace o České námětové společnosti, včetně jejích sekcí. Umožňuje přímé odeslání e-mailové pošty většině sekcí i dalším členům vedení ČNS. Propojuje na webové stránky sekcí - Miloslav Rotport (Česko)
--. 10.09.2001 PAC - AUKCE CELIN A POŠTOVNÍ HISTORIE Specializovaná aukce celin a filatelisticky zajímavých celistvostí z celého světa, s důrazem především na území střední Evropy. Rozsah aukce - vždy minimálně 3000 položek - Milan Černík (Česko)
--. --.--.2001 FILATELIE.CZ Katalog známek, inzerce zdarma, výstavy, burzy, historie - Martin Punner (Česko)

2002

Od (do)

Název/internetová adresa

Obsah/autor, detaily - klikněte


--. 01.05.2002 FILATELIE BURDA Komerční stránky firmy Filatelie Burda. Elektronická podoba pravidelných písemných aukcí i s archivem. Aktivní aukce doplněna o průběžné výsledky. Internetový obchod se sběratelským materiálem (filokartie) a nabídkou sběratelských pomůcek z vlastní produkce. Výhodou oproti tištěným katalogům je rozšířená verze aukčních katalogů - větší obrazová příloha, rychlost informací o probíhající aukci - vše s vlivem na růst obratu internetového obratu - Richard Burda (Střelice u Brna)
--. 01.07.2002 FILATELIE V BRNĚ Aktuální filatelistické dění v Brně a okolí; aerofilatelie a námět letectví; stránky KF A. Muchy v Brně; stránky Oblastní komise mládeže Jižní Moravy. Informační servis pro místní filatelisty s přístupem na internet. Informace pro námětáře v oboru letectví a seznámení s prací KF Alfonse Muchy. Seznámení s Oblastní komisí mládeže - Jaroslav Punčochář (Česko)
--. --.09.2002 FOS SPOL. S R. O. E-obchod, aukce - Martin Rada (Česko)
--. 14.10.2002 INFOFILA.CZ Internetový časopis o filatelii - Zdeněk Jindra (Česko)
--. 01.12.2002 CELOSTÁTNÍ VÝSTAVA POŠTOVNÍCH ZNÁMEK BRNO 2005 Komplexní informace o výstavě BRNO 2005 - zprostředkování informací pro vystavovatele i nejširší veřejnost z celého světa - Jaroslav Punčochář (Česko)

2003

Od (do)

Název/internetová adresa

Obsah/autor, detaily - klikněte


01.09.2003 STRÁNKY PRO SBĚRATELE ZNÁMEK ČR Stránky jsou zaměřeny na specializované sbírání; dle ohlasů asi nejkomplexnější pro známky ČR.

2004

Od (do)

Název/internetová adresa

Obsah/autor, detaily - klikněte


--. 01.01.2004
31.03.2006
SVAZ ČESKÝCH FILATELISTů Oficiální internetové stránky SČF - Jaroslav Maleček (Česko) - hosting Japhila
--. 02.07.2004 EXPONET Virtuální mezinárodní filatelistická výstava (nesoutěžní) - Milan Černík, Břetislav Janík (Česko)

2006

Od (do)

Název/internetová adresa

Obsah/autor, detaily - klikněte

  01.03.2006 SVAZ ČESKÝCH FILATELISTů Oficiální internetové stránky SČF - (Česko)

Vysvětlivky: Kurzívou jsou uvedeny již neexistující filatelistické internetové prezentace
Na historii a katalogizaci čs. filatelistického internetu se podílejí a do slosování postupují: Batz Gerhard (D), Beneš František (CZ), Burda Richard (CZ), Černík Milan (CZ), Danenberger Radomír (CZ), Gebauer Petr (CZ), Hoffmann Peter (S), Jindra Zdeněk (CZ), Kunc Lubor (CZ), Marvan Jiří (CZ), Punčochář Jaroslav (CZ), Punner Martin (CZ), Rotport Miloslav (CZ), Vystavěl Tomáš (CZ), Zahradníček Jiří (CZ)Máte-li zájem být informován, že tato webovská stránka byla aktualizována, zaregistrujte svůj mail v níže uvedeném okénku - zadejte svoji emailovou adresu a stiskněte Hlídej!. Server WOKO.CZ bude sledovat změny Japhila magazínu a bude Vás emailem informovat:

  

Menu:
•   HLAVNÍ STRANA
•  JAPHILA HOSTING
•  INZERCE ZDARMA
•  ARCHIV ČLÁNKů
•  ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
•  DISKUSE
•  VÝSTAVY
•  SVĚTOVÉ AUKCE
•  FILATELISTICKÉ ORGANIZACE CELÉHO SVĚTA
•  BIBLIOGRAFIE PERIODICKÉ FILATELISTICKÉ LITERATURY
•  SLOVNÍČEK ZÁKLADNÍCH FILATELISTICKÝCH POJMů
•  ODKAZY
•  CHRONOLOGICKÝ KATALOG ČS. FILATELISTICKÉHO INTERNETU
•  DOWNLOAD (MP3) ROZHOVOR S RYTCEM MARTINEM ČINOVSKÝM
•  FILATELIE ČESKOSLOVENSKA NA SVĚTOVÉ SCÉNĚ

  

Menu:
•   MAIN MENU
•  JAPHILA HOSTING
•  COLLECTORS ADVERTISING FREE
•  ARCHIVE
•  BESTE ARTICLES
•  DISKUSSION
•  EXHIBITIONS
•  AUCTION FROM ALL WORLD
•  PHILATELIC ORGANISATIONS FROM ALL WORLD
•  BIBLIOGRAPHY OF PHILATELIC PERIODICAL LITERATURE
•  VOCABULARY - FUNDAMENTAL PHILATELIC TERMINOLOGY
•  LINKS
•  CHRONOLOGICAL CATALOGUES OF CZECH/SLOVAK PHILATELIC INTERNET
•  CZECH STAMPS 2004
•  CZECH POSTCARDS 2004
•  CZECH SPECIAL CANCELLATIONS 2004
•  DOWNLOAD: AUTOMATIC SEARCHING OF CZECH POSTAL CODE
•  CZECHOSLOVAK PHILATELY ON THE WORLD STAGE
•  TOP LINK SITE
  FILATELISTICKÝCH

  Obrazové menu: 

František Beneš:
 LADISLAV DVOŘÁČEK. Nejúspěšnější filatelistický funkcionář v naší historii.  Místopředseda a později předseda Mezinárodní filatelistické federace, který zavedl do té doby nevídaný systém zásad hodnocení výstavních exponátů. Předseda SČSF, poplatný socialistickému systému, v němž jsme žili. Pro jedny guru světové organizované filatelie, pro druhé kontroverzní postava, která by měla být vyobcována ze Svazu filatelistů. Jaký tedy ve skutečnosti je?

Klikněte pro článek na náhled

     
 

 

 

Inet since 17.05.1999
Since 17.5.1999
Last edit: 05.03.2006
© 1999-2006
BŘETISLAV JANÍK, Praha

E-MAIL

 

 

 

| VYDAVATEL A REDAKČNÍ RADA |