Svaz českých filatelistů

Main menu:

 

Reklama:

 

 

 

 

 

 

 


ISSN 1212-8945
O
N LINE DENÍK O FILATELII A SBĚRATELSTVÍ
www.japhila.cz


DISKUSE
ÚVODNÍ STRANA:

ON LINE BLOK 1:
VYSTAVOVATELÉ : JURYMANI
ON LINE BLOK 2:
ČERNOTISKY, PŘÍLEŽITOSTNÉ TISKY, VÝSADNÍ TISKY
ON LINE BLOK 3:
BUDE MÍT INTERNET VĚTŠÍ VÝZNAM PRO ROZVOJ FILATELIE?
JAK HODNOTÍTE CELOSVĚTOVÝ FILATELISTICKÝ INTERNETOVÝ BOOM?
ON LINE BLOK 4:
FILATELISTICKÁ LITERATURA, KATALOGY
ON LINE BLOK 5:
SLOVENSKÉ ZNÁMKY
ON LINE BLOK 6:
NEOFICIÁLNÍ PŘÍLEŽITOSTNÉ CELINY (neoficiální přítisky na celinách)


 
Příspěvky starší než 1 rok se odspodu umazávají společně ve své stromové struktuře diskuse.

 
INFOFILA.CZ - JAPHILA.CZ
Vážený pane šéfredaktore,
všiml jsem si na Japhile zajímavé debaty mezi Vámi a oním čtenářem, o porovnávání kvality internetových filatelistických portálů - www.infofila.cz a www.japhila.cz.
Můj názor na toto téma je už delší dobu velmi vyhraněný. Co se týče Infofily - ta má dle mého názoru velmi dobré technické prostředí internetových stránek, ale co se týče obsahu tak v podstatě přetiskuje obsah filatelistických periodik jako je Zpravodaj České známky, časopisu Filatelie a časopisu Merkur Revue. Co se týče vlastního obsahu, tak kromě Mladého filatelisty nic moc - nebo se mýlím?
Oproti tomu Japhila mne zaujala více - je vidět, že časopis vedou zkušení filatelisté a obsahově je jaksi soukromá - nepřetiskuje žádný cizí obsah.
Toho si cením, neboť vlastní aktivity - ty uznávám.
Také mohu posuzovat v názoru na spolupráci. S Infofilou mi to vždy tak trochu "vrže" (myslím tím tu spolupráci), velmi dlouho vždy čekám na nějakou odpověď, kdežto s Japhilou je to o 100 % lepší!
To je můj osobní názor, ale klidně ho můžete zveřejnit na Japhile, za tím názorem si pevně stojím.
Japhilu prostě uznávám a velmi si ji cením. To je vše, mějte se pěkně.
S pozdravem T. Fijala

11. 7. 2004
 
 
 
INFOFILA.CZ - JAPHILA.CZ
Dobrý den,
se zaujetím jsem si přečetl nejnovější příspěvek ve vaší diskuzi, který napsal p. Tomáš Fijala. Nechci se zabývat názorem, každý má právo na názor. Japhilu také uznávám jako kvalitní filatelistický magazín o filatelii i když jsem vedoucím redaktorem Infofila.cz, ale o co mi jde je poupravit některé informace.
Je pravdou že přetiskujeme články ze Zpravodaje SSČSZ SČF, časopisu Merkur-Revue a Zběrateĺ. Není pravdou že přetiskujeme články z časopisu Filatelie ta spolupracuje s Japhilou. Občas zveřejníme i nějaký článek z Informací SČF na což máme také povolení, ale oficiální stránky jsou tady na Japhile takže je to vyvážené. Jinak máme povolení i na převzetí informací z oficiálních stránek naší pošty což Japhila má určitě také.
Dále bych rád opravil i název námi vydávaného časopisu. Nejedná se o Mladého filatelistu, který je vydávaný jako drobná příloha pod časopisem Filatelie, ale o časopis s názvem Mladý sběratel. A co se týče vlastního obsahu to už raději nebudu komentovat to je Váš názor. Tuto reakci klidně můžete zveřejnit jde mi hlavně o to upřesnit některé mylné informace, které v této diskuzi zazněli.
S pozdravem Zdeněk Jindra www.infofila.cz

12. 7. 2004
 
 
 
 
 

PŘÍTISKY APOST
Vážení kolegové filatelisté,
nedomníváte se stejně jako já, že Česká pošta četností "přítisků" na cenných nálepkách APOST zaplavuje a znehodnocuje filatelistický trh? Když jsem psal podrobný dopis na Generální ředitelství ČP, odpověděla mi paní Mykytynová, že je - cit.: "zatěžko odmítnout pořadatelům oslav, ale že podnik bude tuto oblast sledovat, aby nedocházelo k nárůstu četnosti těchto přítisků". Opak je pravdou - k agilním obvodům se přidávají další, v poslední řadě Hradec Králové a Šumperk.
Já samozřejmě nemám nic proti oslavám výročí pošt, zejména jsou-li spojeny s užíváním příležitostného razítka nebo příležitostné podací R-nálepky. Zásadně nesouhlasím s výročími 110, 130 apod. - to jsou díky rakousko – uherské poštovní správě většina pošt  v naší republice více než stoletá. Chápal bych zaokrouhlená výročí - 100, 125, 150 atd., ale například jednodenní oslavy pošty v Ratibořských Horách podle mého názoru nanejvýš umořily oba dva jediné pracovníky, které pošta má. Navíc jednodenní používání cenné nálepky považuji za silně spekulativní.
Stejně tak nevěřím oslavám "výročí měst", protože pokud by město mělo určitě zájem na prezentaci výročí a oslav s ním spojených touto formou, jistě by se nechalo umluvit k používání příležitostného razítka, které má větší výpovědní hodnotu, než delší řádek na cenné nálepce, kterého si laik skoro ani nevšimne.
A na závěr: jsem strašný odpůrce vydávání známek v jiné, než pracovní dny. Naposledy jsem se poučil 1. ledna 2003. Emise ke vstupu do EU mi také ležela v žaludku, ale nic jsem pochopitelně nezmohl. Ani námitky, že jiné poštovní správy vydávají s předstihem (emise aspoň v pátek!) nezabraly, snad vás potěší velká schránka na zásilky, které budete chtít na poště Praha 1 nechat orazítkovat v sobotu 1. 5. příležitostným razítkem ke vstupu ČR do EU. Že si budete muset pravděpodobně vystát dlouhou frontu na známky, nebo chcete-li své zásilky vypravit jako zapsané (R, RL, VL)je věc jiná....
KAREL ŠPECIÁN, LYSÁ NAD LABEM


JAPHILA HOSTING

    Ing. MILAN ČERNÍK
CZECHOSLOVAKIA: DOUBLE POSTCARDS IN POSTAL USE FROM 1918 TO 1939
    Doc., Ing. JAROSLAV ŠPAČEK, CSc.
NEOFICIÁLNÍ PŘÍLEŽITOSTNÉ CELINY (NPC) ČR
  KAREL ČERNÝ
KDO JE DĚVČÁTKO Z POŠTOVNÍ ZNÁMKY?
    RNDr. PETR GEBAUER
POLNÍ POŠTY NA ÚZEMÍ ČESKA

OD 17. KVĚTNA 2005 JSME TU PRO VÁS JIŽ 6 LET:
DENNĚ VE SVĚTĚ FILATELIE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Máte-li zájem být informován, že tato webovská stránka byla aktualizována, zaregistrujte svůj mail v níže uvedeném okénku - zadejte svoji emailovou adresu a stiskněte Hlídej!. Server WOKO.CZ bude sledovat změny Japhila magazínu a bude Vás emailem informovat:

  

 
  

Menu:
NOVĚ ZAŘAZENO
•  HLAVNÍ STRANA
•  JAPHILA HOSTING
•  INZERCE ZDARMA
•  ARCHIV ČLÁNKů
•  SEZNAM ČLÁNKů 2003
•  NEJZAJÍMAVĚJŠÍ ČLÁNKY
•  DISKUSE
•  VÝSTAVY
•  SVĚTOVÉ AUKCE
•  FILATELISTICKÉ ORGANIZACE CELÉHO SVĚTA
•  BIBLIOGRAFIE PERIODICKÉ FILATELISTICKÉ LITERATURY
•  SLOVNÍČEK ZÁKLADNÍCH FILATELISTICKÝCH POJMů
•  ODKAZY
•  CHRONOLOGICKÝ KATALOG ČS. FILATELISTICKÉHO INTERNETU
PETICE PRO SPOLEČNOU ZNÁMKU PETR GINZ
•  ČESKÉ POŠTOVNÍ ZNÁMKY 2004
•  ČESKÉ DOPISNICE A PŘÍTISKY 2004
•  PŘÍLEŽITOSTNÁ POŠTOVNÍ RAZÍTKA 2004
•  DOWNLOAD (MP3) ROZHOVOR S RYTCEM MARTINEM ČINOVSKÝM
•  FILATELIE ČESKOSLOVENSKA NA SVĚTOVÉ SCÉNĚ
•  TOP LINK SITE
   

  Obrazové menu: 

František Beneš:
 LADISLAV DVOŘÁČEK. Nejúspěšnější filatelistický funkcionář v naší historii.  Místopředseda a později předseda Mezinárodní filatelistické federace, který zavedl do té doby nevídaný systém zásad hodnocení výstavních exponátů. Předseda SČSF, poplatný socialistickému systému, v němž jsme žili. Pro jedny guru světové organizované filatelie, pro druhé kontroverzní postava, která by měla být vyobcována ze Svazu filatelistů. Jaký tedy ve skutečnosti je?

Klikněte pro článek na náhled

František Beneš:
LADISLAV FISCHMEISTER, legendární sběratel ČSR I

Klikněte pro článek na náhled

Petr Gebauer:
ČESKÁ POŠTOVNÍ HISTORIE

Klikněte pro článek na náhled

                                   
 

 

Inet since 17.05.1999
Since 17.5.1999
Last edit: 11.06.2005
© 1999-2005
BŘETISLAV JANÍK, Praha,
člen AIJP

E-MAIL

 

 

 

| VYDAVATEL A REDAKČNÍ RADA |

NAVRCHOLU.cz